Informacja Administratora

Powrót do szkoły uczniów klas 4-8.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele !
Od dnia 4 maja 2021r. uczniowie stopniowo wracają do szkoły.
Uczniowie klas 1-3 będą realizować wszystkie obowiązkowe zajęcia edukacyjne oraz zajęcia dodatkowe w trybie stacjonarnym. Stopniowo- hybrydowo, a następnie już stacjonarnie do szkoły wracają uczniowie klas 4-8.

Ze względów bezpieczeństwa, w celu przeciwdziałania COVID 19, sukcesywnie zmianie ulegnie przydział sal lekcyjnych i sposób poruszania się po szkole. W dalszym ciągu obowiązuje dezynfekcja rąk oraz stosowanie maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych. Podczas lekcji oraz przerw na korytarzu bezpośrednio pod salą lekcyjną, nie ma obowiązku noszenia maseczki. Uczeń po wejściu do szkoły, do czasu stawienia się pod salą lekcyjną ma założoną maseczkę, którą może następnie zdjąć. Uczeń, jeżeli chce, może nosić maseczkę przez cały czas pobytu w szkole.
W pozostałych częściach szkoły wszystkich obowiązuje noszenie maseczek. Uczniowie, bez zgody nauczyciela, nie mogą poruszać się swobodnie po innej części szkoły, jak również przebywać na przyległych schodach. Przebywają pod opieką nauczyciela w przydzielonej sali i bezpośrednio przyległym korytarzu. Uczeń ma mieć własne przybory i podręczniki. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
Rodziców w miarę możliwości proszę, aby nie wchodzili na teren szkoły oraz nie kontaktowali się osobiście z wychowawcą. Wymiana informacji powinna odbywać się za pośrednictwem e-dziennika lub telefonicznie.
Więcej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/harmonogram-powrotu-uczniow-do-stacjonarnej-nauki-w-szkolach-i-placowkach
Wydawanie posiłków w stołówce szkolnej odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem uzgodnionym z wychowawcą klasy. Mycie rąk przed posiłkiem odbywa się w sanitariatach przyległych do korytarzy, na których przebywają uczniowie. Poszczególne klasy, spożywają posiłki o różnych godzinach, każdorazowo po przeprowadzonej wcześniejszej dezynfekcji stolików.
Świetlica szkolna zapewnia opiekę tylko tym uczniom, których rodzice oboje pracują i rzeczywiście nie mają możliwości zapewnić w tym czasie opieki w domu. W świetlicy nauczyciel przydziela uczniowi wyznaczone miejsce i tylko w tym miejscu uczeń może przebywać. Obowiązuje zasada jeden uczeń – jeden stolik. Uczeń może opuścić przydzielone miejsce tylko za zgodą nauczyciela.
Poniżej przypominam przydział sal lekcyjnych dla klas 4-8.
Klasa 4a – sala nr  11 (II piętro). Przejście do sali schodami/aulą/schodami.
Klasa 4b – sala nr 9 (II piętro). Przejście do sali schodami/aulą/schodami.

Klasa 5a – sala nr 3 (parter). Przejście parterem. Uczniowie przychodzą do szkoły w godzinach 8,05-8,10. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 8,15.
Klasa 6a – sala nr 5 (II piętro). Przejście do sali schodami/aulą. Uczniowie przychodzą do szkoły w godzinach 8,05-8,10. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 8,15

Klasa 8a – sala nr 12 (parter). Uczniowie przychodzą do szkoły w godzinach 8,05-8,10. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 8,15.

Proszę o regularne śledzenie komunikatów i informacji, które będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły oraz wysyłane za pośrednictwem dziennika elektronicznego. W przypadku konieczności załatwienia sprawy w szkole, proszę o wcześniejszy kontakt e-mail/telefoniczny z sekretariatem lub za pośrednictwem e-dziennika z wychowawcą lub dyrektorem szkoły.

/uploads/5ed2a9b1c6934/newses/230/content/Powrót do szkoły 4.05.2021r..docx